Aktuāli

27.11.2014

Andrejs Pildegovičs tiekas ar Vācijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāru

27. novembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tikās ar Vācijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Dr. Markusu Edereru (Dr. Markus Ederer) Puses bija vienisprātis, ka Latvija un Vācija ir tuvi sadarbības partneri Baltijas jūras reģionā. Abas valstis vieno ciešs politiskais dialogs, tām ir vienota izpratne par cilvēciskajām vērtībām un līdzīga nostāja galvenajos ārpolitikas jautājumos.

27.11.2014

Latvijas īpašā pārstāve Palestīniešu nacionālajā pašpārvaldē Zanda Grauze pārrunā divpusējās attiecības un situāciju reģionā

26. novembrī Latvijas īpašā pārstāve Palestīniešu nacionālajā pašpārvaldē Zanda Grauze apmeklēja Palestīniešu nacionālo pašpārvaldi (PNP). Z. Grauze PNP tikās ar ārlietu ministra vietnieci Eiropas lietās Dr. Amālu Žado (Amal Jadou).

27.11.2014

Mediju brīfings par praktisko sadarbību Latvijas prezidentūras laikā

1. decembrī plkst. 10.00 Ārlietu ministrijas Preses konferenču zālē notiks Latvijas mediju pārstāvju brīfings par praktisko sadarbību ar medijiem Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā.

27.11.2014

Ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas pārstāvjiem pārrunā turpmāko sadarbību

27. novembrī Ārlietu ministrijas Drošības politikas un starptautisko organizāciju direkcijas vadītāja Baiba Braže un Divpusējo attiecību direkcijas vadītājs Einars Semanis tikās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas pārstāvniecības ES, NATO un Beļģijas Karalistē vadītāju Fransuā Bellonu (Francois Bellon), lai pārrunātu sadarbību humānās palīdzības jautājumos Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā.

26.11.2014

Rinkēvičs: Gruzija ir viena no ES Austrumu partnerības līdervalstīm

26. novembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Valsts prezidenta Andra Bērziņa oficiālās vizītes Gruzijā laikā, Tbilisi tikās ar Gruzijas ārlietu ministri Tamāru Beručašvili (Tamar Beruchashvili).

26.11.2014

Latvija atbalsta lēmumu turpināt sarunas par Irānas kodolprogrammu

Latvija atzinīgi vērtē E3+3 valstu un Irānas apņemšanos turpināt sarunas par visaptverošu risinājumu Irānas kodolprogrammas jautājumā un pieņemto lēmumu pagarināt Kopīgā rīcības plāna īstenošanu līdz 2015. gada 30. jūnijam.  

26.11.2014

Rīgā tiekas ES Ārlietu ministriju augstākie ierēdņi

27. un 28. novembrī Rīgā notiks ES Ārlietu ministriju un Eiropas Ārējās darbības dienesta augstāko ierēdņu - valsts sekretāru, ģenerālsekretāru, politisko direktoru u.c. neformālā sanāksme.

26.11.2014

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tiksies ar Norvēģijas Eiropas Ekonomiskās zonas un ES lietu ministru Vīdaru Helgesenu

28. novembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tiksies ar Norvēģijas Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) un Eiropas Savienības (ES) lietu ministru Vīdaru Helgesenu (Vidar Helgesen).

Arhīvs

Vēstniecību ziņas

27.11.2014

Varšavā popularizē „Rīga 2014” aktualitātes tūrisma gadatirgū

27. novembrī Latvijas vēstniecības Polijā pagaidu pilnvarotā lietvede Anda Ābele atklāja vēstniecības stendu vienā no lielākajiem starptautiskā tūrisma gadatirgiem Polijā – TT Warsaw, kurš norisinās Varšavā no 27. līdz 29. novembrim.

27.11.2014

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pārstāve piedalās Čehijas Zinātņu akadēmijas konferencē Prāgā

No 27. novembra līdz 29. novembrim ar Latvijas vēstniecības Čehijā atbalstu un sadarbībā ar nodibinājumu „Rīga 2014” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Latvijas Vizuālās mākslas departamenta vadītāja Dr. art. Ginta Gerharde-Upeniece piedalās Čehijas Zinātņu akadēmijas Mākslas vēstures institūta rīkotajā konferencē „Nacionālisms un kosmopolītisms avangardā un modernismā: Pirmā pasaules kara ietekme” (Nationalism and Cosmopolitanism in Avant-Garde and Modernism: The Impact of WWI).

27.11.2014

Latvijas vēstniecībā Tallinā piestāj „Dzejas brauciens”

26. novembrī Latvijas vēstniecībā Tallinā notika projekta „Dzejas brauciens 2014” dalībnieku tikšanās ar igauņu dzejniekiem, tulkotājiem, kultūras darbiniekiem, vēstniecību un starptautisko kultūras institūtu pārstāvjiem. Šā gada starptautiskais „Dzejas brauciens” festivāls notiek no 24. līdz 29. novembrim Daugavpils, Tartu, Joensū (Joensuu) un Trumses (Tromsø) universitātēs.

27.11.2014

Minskā tiekas Eiropas biznesa kopienas pārstāvji

26. novembrī Latvijas vēstniecības darbinieki un Biznesa kluba pārstāvji piedalījās Eiropas Savienības uzņēmēju kontaktbiržas pasākumā Minskā.

27.11.2014

Tekstilmāksliniece Laima Kaugure piedalās starptautiskā izstādē Japānā

No 26. līdz 28. novembrim Tokijā, Tokyo Big Sight izstāžu kompleksā notiek viena no vadošajām un nozīmīgākajām interjera dizaina izstādēm Āzijas valstīs Interior Lifestyle Living Tokyo 2014. Izstādē iepazīstina ar jaunākajām interjera un tekstila dizaina tendencēm. Tajā vienkopus tiekas ražotāji, dizaineri un tirgotāji. No Latvijas izstādē ar saviem izstrādājumiem piedalās uzņēmums Studio Natural un tā vadītāja, tekstilmāksliniece Laima Kaugure.

26.11.2014

Vēstniece Lelde Līce-Līcīte iepazīstina ar MAREUNROL’S modes dizainu

25. novembrī par godu Latvijas Republikas Proklamēšanas 96. gadadienai Latvijas vēstniece Beļģijā un Luksemburgā Lelde Līce-Līcīte un Latvijas goda konsuls Luksemburgā Anrī Dīderihs (Henri Diederich) organizēja pieņemšanu, kurā notika iepazīstināšana arī ar Latvijas izcilā modes dizaineru dueta MAREUNROL’S (Mārīte Mastiņa-Pēterkopa un Rolands Pēterkops) izstādi.

26.11.2014

Latvijas Republikas 96. gadadienas svinības Baku

25. novembrī Latvijas vēstniecība Baku aicināja Azerbaidžānā dzīvojošos latviešus, ārvalstu diplomātus, valdības pārstāvjus un latviešu uzņēmēju sadarbības partnerus uz tradicionālo Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltīto pieņemšanu.

26.11.2014

Vīnes Mākslas akadēmijā atklāj izstādi „Rīgas Jūgendstils. Arhitektūra un māksla”

25. novembrī Latvijas vēstnieks Austrijā Edgars Skuja Vīnes Mākslas akadēmijas zālē atklāja izstādi „Rīgas Jūgendstils. Arhitektūra un māksla”. Izstāde, kurai šī bija pirmā eksponēšanas reize, tapusi sadarbībā ar Rīgas Jūgendstila centru un Rīgas pilsētas kultūras iestāžu apvienību.

Arhīvs