Aktuāli

22.08.2014

Ārlietu ministrs apsveic jauno Igaunijas vēstnieku ar stāšanos amatā

22. augustā pie ārlietu ministra Edgara Rinkēviča iepazīšanās vizītē ieradās jaunais Igaunijas Republikas vēstnieks Latvijā Tenis Nirks (Tõnis Nirk). Ārlietu ministrs apsveica Igaunijas vēstnieku ar jauno amatu. Abas puses apsprieda Latvijas un Igaunijas sadarbību un tās paplašināšanas iespējas. Atzinīgi vārdi tika veltīti ciešajām un intensīvajām kaimiņvalstu attiecībām, atzīmējot aktīvo augstāko amatpersonu vizīšu apmaiņu. Ārlietu ministrs E. Rinkēvičs īpaši izcēla abu valstu Ārlietu ministriju sadarbību Tulkotāju balvas organizēšanā, kā arī aicināja turpināt darbu pie latviešu – igauņu un igauņu – latviešu vārdnīcas projekta, kuru plānots pabeigt 2015. gadā.

21.08.2014

Par ĀM jauno speciālo uzdevumu vēstnieku diasporas jautājumos kļuvis Pēteris Kārlis Elferts

Par Ārlietu ministrijas (ĀM) jauno speciālo uzdevumu vēstnieku diasporas jautājumos kļuvis diplomāts Pēteris Kārlis Elferts, kurš līdz šim bijis Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas ārlietu padomnieks, savukārt pirms tam - Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Īrijā.

19.08.2014

Ministru kabinets apstiprina ziņojumu par Latvijas pievienošanās procesu Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai

Šodien, 19. augustā, Ministru kabinetā tika skatīts informatīvais ziņojums par Latvijas Republikas un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas sadarbības politikas pamatnostādņu īstenošanas gaitu laika posmā no 2013. gada jūlija līdz 2014. gada jūnijam un par Latvijas pievienošanās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai procesu.

18.08.2014

Ārlietu ministrijas politiskais direktors Eduards Stiprais tiekas ar ASV Transportēšanas pavēlniecības delegāciju

18. augustā notika Ārlietu ministrijas politiskā direktora Eduarda Stiprā tikšanās ar ASV Transportēšanas pavēlniecības (US TRANSCOM) delegāciju ģenerāļa Paula J.Selvas (Paul J.Selva) vadībā.

18.08.2014

"Merkeles uzmanību un atbalstu Latvijai pēdējos gados nedrīkst novērtēt par zemu": Latvijas vēstnieces Vācijā Elitas Kuzmas intervija aģentūrai LETA

Vācijas kancleres Angelas Merkeles trešais Latvijas apmeklējums arī šoreiz notiek Latvijai, Vācijai un Eiropai nozīmīgā laikā, tādēļ vizīte un plānotā saruna ar uzņēmējiem ir nozīmīgs signāls Latvijas uzņēmējdarbības vides stabilitātei un tālākas izaugsmes potenciālam, sarunā ar aģentūru LETA atzina Latvijas vēstniece Vācijā Elita Kuzma.

15.08.2014

Ārlietu ministrs Briselē: Nav pieļaujama "iesaldēta konflikta" izveidošanās Ukrainā

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs 15. augustā Briselē notiekošās ES Ārlietu padomes laikā pauda nopietnas bažas un nosodījumu saistībā ar jauniem ziņojumiem par militārās tehnikas un vienību ievešanu no Krievijas Ukrainas teritorijā.

14.08.2014

15. augustā notiek ārkārtas Ārlietu padomes sanāksme

15. augustā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies ārkārtas Ārlietu padomes sanāksmē Briselē. Sanāksme sasaukta sakarā ar drošības un humanitārās situācijas pasliktināšanos Irākā, un ministri pārrunās turpmāko Eiropas Savienības iesaisti Irākas krīzes jautājumā.

13.08.2014

Ārlietu ministrs stingri nosoda Vladimira Žirinovska izteicienus

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs stingri nosoda Krievijas politiķa Vladimira Žirinovska Krievijas televīzijas kanālā Rossija 24 izteiktos draudus Baltijas valstīm un Polijai. Ministrs sagaida, ka Krievijas amatpersonas norobežosies no šī paziņojuma un apliecinās Baltijas valstu robežu neaizskaramību.

Arhīvs

Vēstniecību ziņas

22.08.2014

23. augustā Īrijā notiks Baltijas ceļa izveide 25. gadadienas atcerei

23. augustā plkst. 12.45 ikviens ir aicināts pievienoties dzīvajai ķēdei - Baltijas ceļam 1 km garumā Temple Bar, Dublinā, ko pēc Latvijas vēstniecības Īrijā iniciatīvas organizē latviešu, lietuviešu un igauņu kopienu pārstāvji sadarbībā ar Latvijas un Lietuvas vēstniecībām. Tā būs unikāla iespēja ikvienam interesentam gan pieminēt Latvijas, Igaunijas un Lietuvas neatkarības atgūšanu, izmantojot mierpilnas cīņas metodes, gan atbalstīt demokrātiskās vērtības un mieru mūsdienu pasaulē.

21.08.2014

"Izlaiduma gads" startēs prestižajā Monreālas kinofestivālā

27. augustā Monreālas Starptautiskajā filmu festivālā, kas ir viens no prestižākajiem kinofestivāliem pasaulē, savu pasaules pirmizrādi piedzīvos Andra Gaujas debijas mākslas filma "Izlaiduma gads" ("The Lesson"). Latvijas filma ir iekļauta debijas filmu konkursa skatē, kur no visas pasaules izraudzītas 18 filmas.

20.08.2014

Vēstniecības Lielbritānijā Konsulārā nodaļa uzsāk darbu jaunās telpās

Jau rīt, 21. augustā, apmeklētājiem jaunās telpās durvis ver Latvijas vēstniecības Lielbritānijā Konsulārā nodaļa. Konsulārā nodaļa tagad strādās plašākās un apmeklētājiem daudz ērtākās telpās, kas atrodas nepilnu 10 minūšu gājiena attālumā no vēstniecības. Pakalpojumu saņemšanai Konsulārās nodaļas telpās varēs ērti iekļūt gan vecāki ar bērnu ratiņiem, gan personas ar kustību traucējumiem – tās izvietotas ēkas 1. stāvā (Ground floor).

18.08.2014

Karletonpleisā atklāj tautu sadraudzības pieminekli

16. augustā Karletonpleisā (Carleton Place, ON) Latvijas vēstniecības Kanādā vadītāja vietniece Sanita Ulmane piedalījās sadraudzības pieminekļa atklāšanā, kura izveidē piedalījusies arī Latvijas vēstniecība Kanādā.

18.08.2014

Latvijas jaunieši piedalās Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas organizētā jaunsargu nometnē

No 13. līdz 24. augustam Lielbritānijā viesojas 10 jaunsargi no Latvijas, lai piedalītos Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas organizētā jaunsargu nometnē. Šāda sadarbības iniciatīva notiek pirmo reizi un uzskatāma patiesi par ļoti vērtīgu, kas sniedz iespēju jauniešiem nedēļu pavadīt treniņnometnē kopā ar britu jauniešiem.

15.08.2014

Latvijas vēstniecībā Igaunijā prezentē žurnāla „Rīgas Laiks” izdevumu krievu valodā

Tallinā 26. Igaunijas Vispārējos dziesmu un 19. deju svētkos, kas pulcēja daudzus desmitus tūkstošu dziedātāju un dejotāju, piedalījās arī latviešu dibinātais Igaunijas Diplomātu koris.

13.08.2014

23. augustā Dublinā Baltijas ceļa pasākumā visi aicināti uz pirmajām Baltijas sporta spēlēm

Latvijas vēstniecība Īrijā atgādina, ka 23. augustā plkst. 12.45 ikviens interesents aicināts pievienoties dzīvajai ķēdei Dublinas Temple Bar, ko pēc Latvijas vēstniecības Īrijā iniciatīvas organizē latviešu, lietuviešu un igauņu kopienu pārstāvji sadarbībā ar Latvijas un Lietuvas vēstniecībām.

12.08.2014

Vēlēšanu iecirknī Dublinā vēl mēnesi var reģistrēties balsošanai pa pastu 12. Saeimas vēlēšanās

Latvijas vēstniecība Īrijā atgādina, ka 3. maijā Dublinā darbu sācis vēlēšanu iecirknis balsošanai pa pastu. Vēl tikai mēnesi – līdz 12. septembrim - iespējams vēstniecībā personīgi vai ar pasta starpniecību iesniegt iesniegumu balsošanai pa pastu, lai 12. Saeimas vēlēšanās 4. oktobrī varētu nobalsot ārpus Īrijā izveidotajiem vēlēšanu iecirkņiem Dublinā, Korkā, Limerikā vai Tulovā.

Arhīvs