Aktuāli

30.09.2014

Valsts sekretāru darba tikšanās ES institūcijās

1. un 2. oktobrī Latvijas Republikas ministriju valsts sekretāri, gatavojoties Latvijas prezidentūrai ES Padomē, apmeklēs ES institūcijas. Turpinot aktīvo sadarbību ar ES institūcijām prezidentūras sagatavošanā, ministriju valsts sekretāri Briselē izvērtēs paveikto sagatavošanas procesā, kā arī iezīmēs svarīgākos vēl veicamos priekšdarbus līdz Latvijas prezidentūras ES Padomē sākumam 2015. gada 1. janvārī.

29.09.2014

Ar Latvijas bilingvālās izglītības modeli iepazīstina EDSO Humānās dimensijas īstenošanas sanāksmē Varšavā

No 22. septembra līdz 3. oktobrim Varšavā, Polijā, notiek EDSO Humānās dimensijas īstenošanas sanāksme. Latvijas delegāciju pārstāv Ārlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Viktors Makarovs un Latvijas vēstnieks ANO, EDSO un citās starptautiskajās organizācijās Vīnē Bahtijors Hasans.

29.09.2014

Gruzijā informē pašvaldību pārstāvjus par Austrumu partnerības aktualitātēm

29. septembrī Tbilisi, Gruzijā, Latvijas Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks Austrumu partnerības jautājumos Juris Poikāns piedalījās Austrumu partnerības valstu reģionālo un vietējo pašvaldību konferencē (CORLEAP – Conference of the Regional and Local Authorities for the Eastern Partnership). Uzrunājot konferences dalībniekus, vēstnieks uzsvēra vietējo pašvaldību lomu un nozīmi Austrumu partnerības politikā.

29.09.2014

Ārlietu ministrs: ES klimata politikas lēmumiem jābūt godīgiem pret visiem

29. septembrī Briselē ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzsvēra, ka ES klimata politikas mērķim samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas par 40% jāparedz godīgs mērķu sadalījums dalībvalstu starpā. Šobrīd vēl nav saņemts šī lēmuma ietekmes novērtējums uz katru no dalībvalstīm, taču tam ir izšķiroša nozīme. Ārlietu ministrs norādīja uz nepieciešamību turpināt šo lēmumu sagatavošanu darba grupu līmenī, it īpaši attiecībā uz ārpus Emisiju tirdzniecības sistēmas esošo ekonomikas sektoru iekļaušanu kopējā emisiju mērķī.

29.09.2014

12. Saeimas vēlēšanām izveidoti 99 vēlēšanu iecirkņi 42 valstīs

29. septembrī Ārlietu ministrijā Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars, Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta direktore Inita Dzene, kā arī Latvijas vēstnieks Lielbritānijā Andris Teikmanis preses konferencē informēja par aktualitātēm saistībā ar 4. oktobrī gaidāmajām 12. Saeimas vēlēšanām Latvijā un ārvalstīs.

29.09.2014

Ārlietu ministrija informē uzņēmējus par jauno importa licenču un atļauju izsniegšanas kārtību

Ārlietu ministrija informē, ka atbilstoši Ministru kabineta 2014. gada 7. jūlija rīkojumam Nr. 331, pēc pārejas perioda, sākot ar 2014. gada 1. oktobri, tiek mainīta licenču un atļauju izsniegšanas kārtība.

29.09.2014

Notiks Vispārējo lietu padomes sanāksme

29. septembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs vadīs Latvijas delegāciju Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes sanāksmē Briselē.

29.09.2014

Ārlietu ministrija un CVK preses konferencē informēs par 12. Saeimas vēlēšanām

29. septembrī, dienā, kad vēlēšanu iecirkņos var sākt iepazīties ar priekšvēlēšanu programmām un kandidātu sarakstiem, Ārlietu ministrija un Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) pulksten 10.30 aicina uz kopīgu, 12. Saeimas vēlēšanām veltītu preses konferenci.

Arhīvs

Vēstniecību ziņas

30.09.2014

Japānā atklāta izstāde “Rīgas meistari”

27. septembrī, popularizējot Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu un atraktīvu tūrisma galamērķi Hokaido (Hokkaido), Higašikavas (Higashikawa) Tūrisma informācijas centrā tika atklāta fotoizstāde un Tautas lietišķās mākslas meistaru darbu izstāde „Rīgas meistari”.

29.09.2014

Sanktpēterburgā notiek mūziķa Rodrigo Fomina koncerts un izstādes atklāšana

27. septembrī ar Latvijas ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgā atbalstu projekta „Rīga 2014 – Eiropas kultūras galvaspilsēta” ietvaros Sanktpēterburgas teātrī  „Plodi Prosveščeņija” („Плоды Просвещения”) notika mūziķa Rodrigo Fomina (Igo) koncerts Krievijā un viņa darbu izstādes atklāšana.

29.09.2014

Latvijas vēstnieks Īrijā atklāj pirmo Dzejas dienu Īrijā

28. septembrī Dublinā Latvijas vēstnieks Īrijā Dr. Gints Apals atklāja pirmo Latvijas Dzejas dienu Īrijā. Uzrunā G. Apals atzīmēja, ka līdzās jau esošajām Latvijas Kultūras dienām un daudziem citiem tautiešu organizētiem pasākumiem Īrijā pirmo reizi notiek Dzejas diena.

29.09.2014

Latvija piedalās JATA Tourism Expo Japan 2014

No 26. līdz 28. septembrim Tokijā norisinājās gadskārtējais Japānas Tūrisma aģentūru asociācijas organizētais pasaules tūrisma kongress un tūrisma izstāde (JATA Tourism Expo Japan 2014), kurā Latvija, Lietuva un Igaunija piedalījās ar kopīgu Baltijas valstu stendu.

29.09.2014

Latvijas vēstniecība Varšavā pievienojas Facebook

29. septembrī Latvijas vēstniecība Polijā pievienojas sociālā tīkla vietnes Facebook lietotāju pulkam un atver savu lapu. Vēstniecības profilā būs iespējams atrast svarīgākās, kā arī interesantākās ziņas latviešu un poļu valodās, kas saistītas ar Latviju un abu valstu attiecībām.

29.09.2014

Latvijas tieslietu ministrs darba vizītē apmeklē Ukrainu

29. un 30. septembrī tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš darba vizītē apmeklē Kijevu.

29.09.2014

Latvijas vēstniece Maskavā uzsver kultūras sakaru nozīmi starpvalstu attiecībās

26. septembrī Latvijas vēstniece Krievijā Astra Kurme uzstājās ar uzrunu simpozijā Maskavā „Meklējot saikni starp Rietumiem un Austrumiem” (Striking a Chord between the East and the West), kas bija veltīts kultūras diplomātijas jautājumiem.

28.09.2014

Kijevā, atzīmējot Eiropas Valodu dienu, popularizē latviešu valodu un kultūru

28. septembrī sākot no plkst. 11:00 Kijevā, pēc Britu Padomes un Gētes Institūta iniciatīvas notiek Valodu dienai veltīts pasākums. Tā mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību valodu daudzveidībai un novērtēt savas dzimtās valodas nozīmi.

Arhīvs