Aktuāli

24.10.2014

Notiek Latvijas un Izraēlas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas

23. oktobrī Rīgā notika Latvijas un Izraēlas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas.  Izraēlas delegācija tikās ar valsts sekretāru Andreju Pildegoviču, politisko direktoru Eduardu Stipro, Divpusējo attiecību direkcijas vadītāju Einaru Semani un Eiropas Savienības (ES) koordinācijas departamenta direktores vietnieci Rūtu Radiņu.

24.10.2014

Latvijas un Turcijas ārlietu ministri uzsver Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstu tuvināšanas Eiropas Savienībai nozīmi

23. oktobrī notika ārlietu ministra Edgara Rinkēviča tikšanās ar Turcijas ārlietu ministru Mevlutu Čavušoglu (Mevlüt Çavuşoğlu). Tikšanās laikā E. Rinkēvičs uzsvēra, ka Latvijai un Turcijai ir kopīgi izaicinājumi ārpolitikas jomā, kā arī norādīja uz nepieciešamību efektīvāk izmantot starptautiskās organizācijas krīžu risināšanā.

24.10.2014

Ārlietu ministrs aicina Turciju turpināt ar integrāciju ES saistītās reformas

23. oktobrī Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana (Recep Tayyip Erdoğan) oficiālās vizītes Latvijā ietvaros notika ārlietu ministra Edgara Rinkēviča tikšanās ar Turcijas ES lietu ministru un galveno sarunvedi Volkanu Bozkiru (Volkan Bozkır). E. Rinkēvičs apliecināja, ka Latvijai ir labs divpusējais dialogs ar Turciju un Latvija turpina atbalstīt tās integrāciju Eiropas Savienībā (ES). Jaunās Eiropas Komisijas darba uzsākšana, kas faktiski sakrīt ar Latvijas prezidentūras ES Padomē sākumu, iezīmē jaunas iespējas arī ES un Turcijas attiecībās.

24.10.2014

Paraksta deklarāciju par sadarbību ES jautājumu komunikācijā Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā

24. oktobrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs parakstīja Deklarāciju par sadarbību Eiropas Savienības jautājumu komunikācijā Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Eiropas Parlamenta Informācijas biroju Latvijā.

23.10.2014

Jaunākajā biznesa žurnālā „Business Riga” Latvijas diplomāti vērtē ārpolitikas aktualitātes

 Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs aicina uzlūkot Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē ne tikai caur politisko, bet arī caur ekonomisko prizmu. 2015. gada pirmajā pusē pasaules lielākās ekonomikas - Eiropas Savienības - vadības groži būs Latvijas rokās.

22.10.2014

Ārlietu ministrija apsveic jaunās Eiropas Komisijas apstiprināšanu Eiropas Parlamentā

22. oktobrī ar Eiropas Parlamenta (EP) balsojumu ir apstiprināta nākamās Eiropas Komisijas komisāru kolēģija. Ārlietu ministrija apsveic jaunās Eiropas Komisijas apstiprināšanu EP. 

21.10.2014

Baltijas valstu un Ziemeļvalstu Ārlietu ministriju valsts sekretāru tikšanās: reģionālajā sadarbībā sasniegts daudz, jāvirzās tālāk

20. un 21. oktobrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs piedalījās ikgadējā astoņu Baltijas valstu un Ziemeļvalstu (NB-8) sanāksmē, kas 2014. gadā notika Tallinā.

21.10.2014

Latvija pirmo reizi ievēlēta ANO Cilvēktiesību padomē

21. oktobrī ANO Ģenerālā Asambleja ar 175 balsīm par ievēlēja Latviju ANO Cilvēktiesību padomē (turpmāk - Padome) uz termiņu no 2015. līdz 2017. gadam. Šī ir pirmā reize, kad Latvija tikusi ievēlēta Padomē, kas ir svarīgākā ANO cilvēktiesību struktūra cilvēktiesību jomā.

Arhīvs

Vēstniecību ziņas

24.10.2014

Latviski skan Blaumaņa atdzejotā Ļermontova dzeja

23. oktobrī Kaļiņingradas apgabala bērnu bibliotēkā izcilā krievu dzejnieka Mihaila Ļermontova 200 gadu dzimšanas dienu svinību ietvaros Latvijas vēstniecības Krievijā Konsulārās nodaļas Kancelejas Kaļiņingradā vadītāja Inga Skrūzmane lasīja Ļermontova dzejoli Rūdolfa Blaumaņa atdzejojumā.

24.10.2014

Vēstniece Elita Gavele turpina informēt par Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritātēm

23. oktobrī Tbilisi Latvijas vēstniece Elita Gavele tikās ar jauno Eiropas Savienības (ES) delegācijas vadītāju Gruzijā Janošu Hermanu (János Herman). Sarunā E. Gavele akcentēja gatavošanos Latvijas prezidentūrai ES Padomē 2015. gada pirmajā pusgadā.

24.10.2014

Vitebskas mākslinieki no Baltkrievijas iepazīst Eiropas kultūras galvaspilsētu Rīgu

No 24. līdz 27. oktobrim Vitebskas mākslinieki apmeklēs Rīgu, lai iepazītu to kā Eiropas kultūras galvaspilsētu. Vairāk nekā 40 gleznotāji, mākslas muzeju un izstāžu zāļu darbinieki, kā arī mākslas priekšmetu pasniedzēji ar Latvijas Republikas konsulāta Vitebskā organizatorisku atbalstu apmeklēs Rīgu un Daugavpili.

23.10.2014

Vēstniece Elita Gavele aicina Gruziju izmantot Latvijas prezidentūras ES Padomē iespējas

23. oktobrī Gudauri, Gruzijā, Latvijas vēstniece Elita Gavele piedalījās Tbilisi Politisko pētījumu skolas organizētajā seminārā „Izvēle par labu demokrātiskai kultūrai”, ar kuru tika atzīmēta skolas 15. dibināšanas gadadiena.

23.10.2014

Nīderlandiešu biznesa un kultūras delegācija tiekas ar sadarbības partneriem Latvijā

23. un 24. oktobrī Rīgā norisinās Ziemeļnīderlandes biznesa un kultūras grupas pieredzes apmaiņas vizīte, kuras ietvaros notiek tikšanās ar darījumu partneriem Latvijā. Brauciens tiek organizēts ar Latvijas vēstniecības Nīderlandē un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Nīderlandē pārstāvniecības atbalstu.

22.10.2014

Latviešu mākslinieki piedalās dizaina nedēļā Eindhovenā

22. oktobrī Latvijas vēstnieks Māris Klišāns darba braucienā apmeklēja Eindhovenu. Vēstnieks apmeklēja Nīderlandes dizaina nedēļas - Dutch Design Week pasākumus un tikās ar Eindhovenas Dizaina akadēmijā studējošiem latviešiem.

22.10.2014

Čīlē viesojas deju kolektīvs „Saime” no Garkalnes

22. oktobrī vidējās paaudzes deju kolektīvs „Saime” no Garkalnes novada uzstāsies Laserenas (La Serena) pilsētā Čīlē, kur piedalīsies Čīles Baleta folkloras organizācijas BAFOCHI rīkotajā 7. starptautiskajā folkloras festivālā “No pasaules malas.”

22.10.2014

„Suitu sievas” pieskandina UNESCO Parīzē

23. oktobrī Latvijas vēstniecība Francijā, atzīmējot 5. gadadienu, kopš suitu kultūrtelpa ir iekļauta UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, UNESCO mītnē Parīzē rīko etnogrāfiskā ansambļa “Suitu sievas” koncertu. Tas dod iespēju iepazīstināt plašāku publiku ar bagāto Latvijas kultūras mantojumu un suitu tradīcijām. Uz pasākumu ir aicināti UNESCO dalībvalstu delegāciju pārstāvji, latviešu diaspora Francijā un Latvijas draugi.

Arhīvs