Aktuāli

01.08.2014

ES ievieš ierobežojošos pasākumus pret Krieviju

Ņemot vērā Krievijas Federācijas rīcību, kas turpina destabilizēt situāciju Ukrainā, ES ir vienojusies par virkni tālāko ierobežojošo pasākumu pret Krieviju. Ir pieņemts lēmums ierobežot pieeju ES kapitāla tirgum Krievijas valstij piederošām kredītiestādēm, attīstības finansēšanas iestādēm un to filiālēm, respektīvi, pirkt vai pārdot obligācijas, kapitālu vai līdzīgus finanšu instrumentus, sniegt ar tiem saistītus starpniecības pakalpojumus. Tiek ieviests ieroču un ar tiem saistītu visu veidu materiālu eksporta un importa aizliegums. Tiek noteikts divējādas pielietojamības preču un tehnoloģiju eksporta aizliegums militārajai lietošanai vai militāram galalietotājam Krievijā. Tāpat tiek aizliegts eksportēt uz Krieviju atsevišķas sensitīvas tehnoloģijas, kuras ir izmantojamas dziļūdens naftas, Arktikas naftas un slānekļa naftas izpētei un ieguvei.

31.07.2014

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs atvadu vizītē uzņem Ungārijas vēstnieku

31. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Ungārijas vēstnieku Latvijā Gāboru Dobokaju (Gábor Dobokay), kurš pie ministra bija ieradies atvadu vizītē saistībā ar savas kadences noslēgumu Latvijā. Ārlietu ministrs izteica pateicību vēstniekam par personīgo ieguldījumu Latvijas un Ungārijas divpusējo attiecību stiprināšanā. Sarunā tika atzinīgi novērtēta abu valstu sadarbība divpusējā līmenī, Eiropas Savienībā (ES), starptautisko organizāciju ietvaros un reģionālajos formātos – Baltijas valstu un Višegradas valstu, kā arī Baltijas, Ziemeļvalstu un Višegradas valstu grupu ietvaros.

30.07.2014

Pie ārlietu ministra Edgara Rinkēviča atvadu vizītē ierodas Norvēģijas Karalistes vēstnieks

30. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Norvēģijas Karalistes vēstnieku Jānu Grēvstadu (Jan Grevstad), kurš bija ieradies atvadu vizītē saistībā ar savas kadences noslēgumu Latvijā.

28.07.2014

Pie ārlietu ministra Edgara Rinkēviča atvadu vizītē ierodas Kanādas vēstnieks Džons Morisons

28. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Kanādas vēstnieku Latvijā Džonu Morisonu (John Morrison), kurš pie ministra bija ieradies atvadu vizītē saistībā ar kadences noslēgumu Latvijā.

28.07.2014

Atklāts Baltijas ceļa 25. gadadienas pasākumu kalendārs (Valsts kanceleja)

"Ir ļoti svarīgi, lai arī nākamās paaudzes atceras to, kas notika pirms 25 gadiem," pauda Ministru prezidente Laimdota Straujuma, pirmdien, 28.jūlijā, atklājot Baltijas ceļa 25.gadadienas pasākumu kalendāru. Preses konferencē arī apbalvots Egils Krutovs par labāko Baltijas ceļa atceres pasākumu saukli.

25.07.2014

Ārlietu ministrs izsaka līdzjūtību aviokatastrofā bojāgājušo tuviniekiem

Latvijas Republikas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs izsaka visdziļāko līdzjūtību visiem bojāgājušo tuviniekiem saistībā ar Mali ziemeļdaļā avarējušo aviokompānijas „Air Algerie” pasažieru lidmašīnu.

24.07.2014

Latvijas vēstnieks Andorā iesniedz akreditācijas vēstules otram Andoras līdzprincim

23. jūlijā Latvijas vēstnieks Andorā Jānis Eichmanis iesniedza akreditācijas vēstules Andoras līdzprincim Francijas prezidentam Fransuā Olandam (François Hollande).

Arhīvs

Vēstniecību ziņas

01.08.2014

23. augustā Dublinā pirmo reizi notiks vēsturiskā Baltijas ceļa atceres pasākums

23. augustā ikvienu interesentu aicinām pievienoties dzīvajai ķēdei Dublinā, ko pēc Latvijas vēstniecības Īrijā iniciatīvas organizē latviešu, lietuviešu un igauņu kopienu pārstāvji sadarbībā ar Latvijas un Lietuvas vēstniecībām.

25.07.2014

Latvijas vēstniecības pārstāvji Nīderlandē parakstās līdzjūtību grāmatā

25. jūlijā vēstniecības pārstāvji Nīderlandē, Hāgā, parakstījās lidojuma MH17 upuru piemiņas līdzjūtību grāmatā Nīderlandes Tieslietu ministrijā. 22. jūlijā līdzjūtību grāmata tika parakstīta arī Malaizijas vēstniecībā Hāgā.

25.07.2014

Taškentas Fotogrāfijas namā atklāta latviešu gleznotāja Valda Buša izstāde

24. jūlijā vienā no Taškentas prestižākajām izstāžu zālēm – Taškentas Fotogrāfijas namā - tika atklāta latviešu gleznotāja Valda Buša darbu izstāde „Ainavas“ ar kopskaitā 30 mākslinieka darbiem.

25.07.2014

Latvijas vēstniece Ukrainā tiekas ar Krimas tatāru Medžlis līderi Refatu Čubarovu

22. jūlijā Latvijas vēstniece Ukrainā Argita Daudze tikās ar Krimas tatāru tautas sabiedriskās izpildinstitūcijas – Medžlisa - priekšsēdētāju un kādreizējo Latvijas Tautas frontes aktīvistu Refatu Čubarovu (Refat Abdurahman oğlu Çubarov), lai pārrunātu Krimas tatāru tiesību situāciju Krievijas anektētajā Krimas pussalā.

23.07.2014

Noslēdzas Latvijas vēstnieces Astras Kurmes un uzņēmēju delegācijas vizīte Krievijas Tālajos Austrumos

20. jūlijā noslēdzās Latvijas vēstnieces Astras Kurmes un Latvijas uzņēmēju delegācijas vizīte Krievijas Tālajos Austrumos. Kopš 9. jūlija noritējušās vizītes ietvaros Latvijas delegācija apmeklēja Vladivostoku, Habarovsku un Magadanu.

22.07.2014

Madridē iepazīstina ar Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritātēm

21. jūlijā Latvijas vēstnieks Spānijā Jānis Eichmanis piedalījās Eiropas Komisijas pārstāvniecības Spānijā rīkotajā Trio prezidentūru prioritāšu prezentācijā un iezīmēja Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritāros virzienus.

22.07.2014

Ar Latvijas vēstniecības atbalstu Maskavā atklāj mākslinieka Jura Jurjāna personālizstādi

21. jūlijā Krievijas Mākslas akadēmijas izstāžu kompleksā, Zuraba Cereteli (Zurab Tsereteli) mākslas galerijā, tika atklāta latviešu mākslinieka Jura Jurjāna personālizstāde „Uz pūces spārna”, kas ilgs līdz 24. augustam.

21.07.2014

Vitebskā atklāj fotoizstādi „Pasaule sievietes acīm” ar Latvijas mākslinieču dalību

18. jūlijā Vitebskā atklāta starptautiska fotoizstāde „Pasaule sievietes acīm”, kurā līdztekus fotomāksliniecēm no Baltkrievijas, Bulgārijas, Lielbritānijas, Vācijas, Izraēlas, Itālijas, Kazahstānas, Kanādas, Lietuvas, Krievijas, ASV, Ukrainas un Čehijas ar saviem darbiem piedalās arī fotomākslinieces no Latvijas: Elīna Bindere (Jēkabpils), Vineta Jaunzeme (Liepāja), Daina Ģībiete (Liepāja), Līga Bora (Liepāja), Līga Ēvaldsone (Liepāja), Tamāra Patrejeva (Rīga) un Ilona Pulkstene (Jūrmala).

Arhīvs