Jaunumi

22.04.2014

Latvija atzinīgi vērtē ASV paziņojumu par ASV militāro vienību nosūtīšanu mācībās uz Baltijas valstīm un Poliju

Latvija ir gandarīta par ASV lēmumu nosūtīt militāru vienību mācību ietvaros uz Latviju. Šis ASV solis ir ātra un praktiska rīcība, kas izriet no 16. aprīļa Ziemeļatlantijas padomes lēmuma atbalstīt konkrētu pasākumu īstenošanu, stiprinot kolektīvo aizsardzību visā NATO teritorijā un it īpaši Baltijas valstīs.

22.04.2014

Ārlietu ministrijas pārstāvji tiekas ar ASV kongresmeni Mišelu Bahmani

Drošības politikas un starptautisko organizāciju direkcijas vadītāja - vēstniece Baiba Braže, Ārlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Viktors Makarovs un Ārlietu ministrijas valsts sekretāra padomnieks Jānis Kažociņš 22. aprīlī tiekoties ar Republikāņu kongresmeni no Minesotas štata Mišelu Bahmani (Michele Bachmann), pārrunāja Latvijas attiecības ar ASV, sadarbību NATO ietvaros, kā arī situāciju Ukrainas notikumu kontekstā.

16.04.2014

Latvija atzinīgi vērtē NATO lēmumu par konkrētiem pasākumiem Alianses drošības stiprināšanai

16. aprīlī Ziemeļatlantijas padome sēdē apstiprināja NATO militāro struktūru priekšlikumus, ko NATO ārlietu ministri uzdeva sagatavot 1. un 2. aprīlī notikušajā sanāksmē, lai stiprinātu sabiedroto spēju reaģēt uz krīzi Ukrainā.

13.04.2014

Vēstniecība Dānijā piedalās konferences organizēšanā saistībā ar Latvijas dalības NATO 10. gadadienu

10. aprīlī Kopenhāgenā norisinājās Latvijas vēstniecības iniciēta un sadarbībā ar partneriem organizēta starptautiska konference „10 gadi pēc pievienošanās NATO: sadarbība aizsardzības jomā starp Dāniju, Lietuvu, Latviju un Igauniju”.

13.04.2014

Vēstnieks K. Ozoliņš apmeklē Dānijas Bruņoto Spēku divīzijas štāba mācības Yellow Knight

9. aprīlī vēstnieks Kaspars Ozoliņš apmeklēja Dānijas Bruņoto Spēku divīzijas štāba mācības Yellow Knight, kuras notika Oksbolas (Oksbøl) bāzē Jitlandē. Desmit dienu mācībās kopā ar divām dāņu brigādēm štāba virsnieku līmenī piedalījās arī brigāde no katras Baltijas valsts.

11.04.2014

EDSO diskusijas dalībnieki aicina valstis izvirzīt augstus mērķus masu iznīcināšanas ieroču neizplatīšanā

10. aprīlī Vīnē notika diskusija par ANO Drošības padomes rezolūciju Nr. 1540, ko vadīja Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) koordinators masu iznīcināšanas ieroču neizplatīšanas jautājumos, Latvijas pārstāvis Raimonds Oškalns.

08.04.2014

Andrejs Pildegovičs: Latvija izveidos augsti profesionālu NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centru

8. aprīlī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs uzrunāja NATO struktūru un dalībvalstu pārstāvjus, kas ieradušies Rīgā uz NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra izveides konferenci.

Arhīvs


NATO's new Strategic Concept

NATO Stratēģiskā koncepcija


"Ko mums nozīmē NATO - skats no Latvijas"

Videoklips, kas tapis pateicoties Latvijas Aizsardzības ministrijas atbalstam (Youtube)


  
Latvijas ceļš uz NATO - no Prāgas līdz Stambulai