Jaunumi

02.09.2014

Akreditēts NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs Rīgā

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs atzinīgi novērtē NATO Ziemeļatlantijas padomes lēmumu akreditēt NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centru Rīgā. Centra izveides nozīmīgumu plānots minēt arī 4. un 5. septembrī notiekošajā NATO samitā Velsā, Apvienotajā Karalistē.

26.08.2014

Edgars Rinkēvičs Tirānā: Latvijai un Albānijai ir vienots skatījums uz NATO Velsas samita mērķiem

26. augustā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs oficiālā vizītē apmeklēja Albānijas Republiku. Ministrs tikās ar Albānijas premjerministru Edi Ramu (Edi Rama) un ārlietu ministru Ditmiru Bušati (Ditmir Bushati). Latvijas ārlietu ministrs apsveica Albāniju ar ES kandidātvalsts statusa piešķiršanu šī gada jūnijā un augstu novērtēja Albānijas centienus un paveikto reformu procesā. Albānijas puses pārstāvji izteica pateicību Latvijai par tās atbalstu Albānijai eiroatlantiskās integrācijas procesā. Amatpersonas pārrunāja septembra sākumā paredzēto NATO samitu Velsā un konstatēja, ka abām pusēm ir vienots redzējums par samita vēlamajiem rezultātiem.

18.08.2014

Ārlietu ministrijas politiskais direktors Eduards Stiprais tiekas ar ASV Transportēšanas pavēlniecības delegāciju

18. augustā notika Ārlietu ministrijas politiskā direktora Eduarda Stiprā tikšanās ar ASV Transportēšanas pavēlniecības (US TRANSCOM) delegāciju ģenerāļa Paula J.Selvas (Paul J.Selva) vadībā.

12.08.2014

"Māris Riekstiņš: NATO solidaritāte nav tukša skaņa". Saruna ar Latvijas pastāvīgo pārstāvi NATO Māri Riekstiņu (Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai)

Saruna ar Latvijas pastāvīgo pārstāvi NATO Māri Riekstiņu par to, kā pasaule ir mainījusies kopš šā gada marta, par to, kā pasaule reaģē uz jauno politisko realitāti un kā tai vajadzētu reaģēt, kā arī par to, vai 2018. gada Pasaules kausa finālturnīrs futbolā būtu jārīko Krievijā..

05.08.2014

Vēstnieks Juris Maklakovs un Kazahstānas aizsardzības ministrs Seriks Ahmetovs pārrunā Kazahstānas un NATO sadarbību

5. augustā, pildot NATO kontaktvēstniecības Kazahstānā pienākumus, notika Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka Kazahstānā Jura Maklakova tikšanās ar Kazahstānas aizsardzības ministru Seriku Ahmetovu (Serik Nığmetulı Akhmetov). Tikšanās laikā abas puses pārrunāja Kazahstānas un NATO aktīvo sadarbību, sevišķi izglītības, apmācību un miera uzturēšanas mācību jomā. Tika pārrunāti gan reģionālās drošības jautājumi, gan arī NATO uzaicinājums Kazahstānai apmeklēt NATO samitu Velsā 2014. gada septembrī. Vēstnieks Maklakovs atzīmēja Kazahstānas ieguldījumu Afganistānas attīstībā un drošībā, kā arī pateicās par tranzīta nodrošināšanu uz Afganistānu un no tās.

03.07.2014

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs: Valsts aizsardzības finansēšanas likuma pieņemšana ir solis pretim valsts drošības stiprināšanai

„Latvijai ir būtiski pašreizējā starptautiskajā situācijā palielināt aizsardzības izdevumus. Mēs esam pateicīgi mūsu NATO sabiedrotajiem par līdz šim veiktajiem pasākumiem Baltijas valstu drošības stiprināšanā, tomēr vienlaikus mēs nedrīkstam aizmirst par savu atbildību savas valsts aizsardzības nodrošināšanā,” gandarījumu par šodien Saeimā galīgajā lasījumā vienbalsīgi pieņemto Valsts aizsardzības likumu pauž ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

03.07.2014

Edgars Rinkēvičs apsveic starptautiska stratēģiskās komunikācijas centra izveidi Rīgā

1. jūlijā septiņas NATO dalībvalstis – Latvija, Igaunija, Itālija, Lietuva, Polija, Apvienotā Karaliste un Vācija – Norfolkā, ASV, parakstīja saprašanās memorandus par starptautiska Stratēģiskās komunikācijas centra izveidi Rīgā.

01.07.2014

Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Rumānijas, Bulgārijas un Slovēnijas vēstniecības Turcijā atzīmē dalības NATO 10. gadadienu

1. jūlijā Latvijas vēstniecība Turcijā kopā ar Lietuvas, Igaunijas, Rumānijas, Bulgārijas un Slovēnijas pārstāvniecībām Ankarā organizēja simpoziju „NATO paplašināšanās kā eiroatlantiskās un starptautiskās drošības veicinātājs”.

Arhīvs


NATO's new Strategic Concept

NATO Stratēģiskā koncepcija


"Ko mums nozīmē NATO - skats no Latvijas"

Videoklips, kas tapis pateicoties Latvijas Aizsardzības ministrijas atbalstam (Youtube)


  
Latvijas ceļš uz NATO - no Prāgas līdz Stambulai